[You can call me Vi] [засновано на реальній людині]

[.Не подумайте, що параноїк, але мені здається, що хтось постійно мене читає}


karmacoma

[Рей Бредбері. 451 за Фаренґейтом], або чому потрібно читати.

В мене якась ненормальна звичка - щойно з’являються зайві гроші, я йду до магазину й витрачаю їх на книжки. Однак, це трапляється не тільки, коли вони гроші зайві. Я давно збираюсь купити собі нові навушники, та щойно з’являються на них гроші, я обов’язково проходжу повз книгарню. Кілька днів тому я завітав у ”Книгарня ”Є”, де побачив 3 книги Рея Бредбері видруковані видавництвом ”Богдан” у серії ”Горизонти фантастики”. Це були magnum opus величного фантаста: ”451 за Фаренґейтом”, ”Марсіанські хроніки” та ”Кульбабове вино”. Так, як книги виявились не дорогими, грошей вистачило одразу на всі три, і от вчора я вже на радощах йшов додому несучи в руках доповнення до моєї маленької бібліотечки.

Давно вже збирався прочитати ”451 за Фаренґейтом” і ось видався зручний шанс. Книгу прочитав я на однім диханні, і дуже швидко. По-правді це було перше, що я прочитав із Бредбері (не рахуючи прослуханого мною оповідання, яке перед аудиторією зачитала одногрупниця). Я в захваті! Ті, хто читав, знають про що я. Вже тоді, коли книга була на межі у відсотків 50% в моїй голові до назви додалось: ”Або чому потрібно читати.”

Глибоке подивування викликає те, що така потрібна книга не входить до переліку обов’язкових у шкільній програмі. Можливо комусь пощастило, але мені, (хоч я й з тих, хто читав майже всю програму) - ні. Можна змиритись із введенням ”Алхіміка”, але замість ”Гаррі Поттера” куди кориснішою була б книга ”451 за Фаренґейтом”.

Книга розповідає про життя пожежника із бригади, котра спалює книги. В один момент він зустрічається із дівчинкою, до його рук втрапляє книга, і ми бачимо, як із бездумного виконавця він перетворюється на думаючу людину. Читач, разом із головним героєм проходить цей шлях розуміння. Автор майстерно, не нав’язуючи якусь точку зору, показує погляди обох сторін, даючи читачу, як і герою, змогу обирати, що для нього краще, однак, підводячи до правильного висновку.

Яка оцінка? Питання, стосовно даної книги позбавлене сенсу. Деякі речі неможливо оцінити в звичних рамках.

оригінал тут: http://v1v0zabra.blogspot.com/2012/08/451.html
Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 14

Мені теж сподобалося.

Перше, що я прочитала Рея Бредбері було оповідання "Усмішка". Його проходять зараз у 6-му чи 7-му (вже не пам'ятаю) класі. Мене воно просто вбило. Тоді я й почала читати цього автора.

Єдина помилка, яку я зробила, це прочитала три антиутопії підряд (Бредбері, Оруела та Замятіна)... тепер плутаюсь, хто про що писав.

А я от до них все ніяк не дійду. В планах прочитати "Кульбабове вино", але його відклав через "Степовий вовк".

Буває

От я зараз взагалі на О*Генрі перейшла та на Сент-Екзюпері... молодшаю

Ну тут справа не в просто молодшаю. Маленький Принц вчить дорослого пілота дивитися на речі по іншому. Згадай перший же випадок з капелюхом і удавом, котрий з'їв слона. Тож... А о'Генрі то взагалі геній реалістичної новелли, який чудово припорошує її романтизмом, і додає "сміх крізь сльози". Ніби й смішно, та стає сумно...
до речі, про Бредбері в шкільній програмі: він є, але зарано, або не з нашими викладачами. Навіть відмінники у нашому класі не зрозуміли про шо оповідання. І ніхто їм цього не пояснював.
Скоріше не з нашими викладачами, але потрібно дивитися на те, що саме вміщено у програму. Наприклад наведений тут "451" я б вніс у шкільну програму в обов'язковому читанні, бо це дійсно гарний твір, філософський, і який тлумачить дітям чому потрібно читати. Незрозумілих моментів буде мало, є трохи екшену, є алюзії... Все що треба. На мою думку куди краще за Ґарі Поттера.
Рекомендовал эту запись
Не читав. Цынна ынфа. дякую.
по-моєму гарний спосіб витратити гроші) теж все збираюся почитати Бредбері і ніяк руки не дійдуть
Книги безцінне капіталовкладення. Я теж довго до нього доходив, а коли почитав, то зрозумів, що щось довгенько йшов, й варто було ознайомитися раніше.
Тебе видать как и мне-не идут электронные-и аудио варианты книг...)))
Ну як сказати... Я багато читаю на рідері, але... Ні, не йдуть.)
Я тоже читаю и на КПК и в ЭЛ.Книге....Но не то...)
Ніщо не замінить справжньої книги.

 Мітки

Я на інших сайтах:

poetryclub.com.ua - karmacoma


ХБ-шний вік
07032007_1_10_31_2_0_0_Hdf20ede020-d5c120e2-e6e53a__.gif

Календар
Февраль
ПнВтСрЧтПтСбВск
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Мои фотоальбомы

Киносеансы в Киеве
ОБОЗ.ua